יום חמישי , אוקטובר 22 2020
ראשי / בת ים / קייטנות הקיץ – לא מה שחשבתם

קייטנות הקיץ – לא מה שחשבתם

עם חופשת הקיץ המתקרבת הפך נושא קייטנות החופש הגדול לאחד הנושאים המדוברים ביותר. הפעילה המקומית איריס פרדלין טוענת שיש בטופס ההרשמה לקייטנות סעיפים מקוממים

קיטנת קיץ בבת ים

סערת ההורים סביב קייטנות הקיץ ממשיכה להעסיק הורים רבים, המחירים הגבוהים, שעות הפעילות ועוד.

איריס פרדלין, פעילה חברתית אשר עובדת עם תושבי העיר דוברי רוסית מול גורמים עירונים טוענת כי טופס ההרשמה שנמסר להורים מטעה וגורם לבלבול – "במדינת ישראל על פי החוק אין להתנות שירות אחד בשירות אחר. לטענת איריס התוצאה של הנאמר בסעיף זה היא כאשר ההורים החליטו לא לרשום את ילדיהם לפעילות תל"ן גם לא יוכלו לרשום את ילידיהם לקייטנת הקיץ. בטופס ההרשמה לקיטנות נכתב כי ידוע להורה שאין באפשרותו לרשום את ילדיו לקייטנת הקיץ אם קיימת יתרת חובה בגין פעילות שניתנה מטעם החברה לתרבות פנאי וספורט".

קיטנות קיץ בבת ים
קיטנות קיץ בבת ים

בנוסף מדגישה איריס, בסעיף 9  בטופס ההרשמה "החברה לתרבות פנאי וספורט שומרת לעצמה את הזכות לבטל חוזה זה עם הורים שילדיהם נמצאו לא מתאימים למסגרת ו/ או לא שימלאו אחר סעיפי התחייבות בכתב זה.

איריס מדגישה כי לא נאמר מה הם הקריטריונים להתנהגות לא טובה, האם מדובר באלימות מילולית, פיזית וכדומה אלא על מה שנראה בעיניהם כהתנהגות לא ראויה. " "זהו סעיף הזוי" אומרת פרדלין "לא ניתן יד להתנהלות הזו אסור לחתום על טופס זה".

תגובת עיריית בת ים – הזכות להוצאת ילד שאינו עומד בכללי ההתנהגות המקובלים היא זכות השמורה לכל מפעיל. בפרסום אין מקום לפרט את כל ההגדרות להתנהגות בעייתית, אבל בהתאם למקובל גם בהפעלת צהרונים לאורך השנה מדובר במי שאינו  עומד בכללי ההתנהגות המקובלים או מסכן  את עצמו  / והסובבים אותו. בנושא התניית רישום זה רק במקרים בהם קיים חוב לחברה לתרבות, פנאי וספורט. פעולה זו  במסגרת החוק לגביית חובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אטליז משה