שבת , ספטמבר 26 2020
ראשי / תערוכה להיט: בוגרי הפקולטה לעיצוב יעשו לכם ריסטרט לראש וללב

תערוכה להיט: בוגרי הפקולטה לעיצוב יעשו לכם ריסטרט לראש וללב

תערוכת הבוגרים של הפקולטה לעיצוב HIT מכון טכנולוגי חולון תפתח הערב. כ-200 יוצרים צעירים ופורצי דרך יצאו לדרכם המקצועית בשאיפה להוביל בקרוב את עולם העיצוב הישראלי והעולמי

מתוך עבודתה של בר קזדן - תכשיטים מאתרי בנייה
מתוך עבודתה של בר קזדן - תכשיטים מאתרי בנייה

הערב בשעה 19:30 תפתח תערוכת הבוגרים של הפקולטה לעיצוב HIT מכון טכנולוגי חולון. השנה התערוכה כוללת מגוון רחב של נושאים, ביניהם: קונפליקטים בחברה הישראלית, העצמה נשית, סוגיות גלובאליות, פוליטיות, עולמם הפנימי של הסטודנטים ועוד. חלק מהפרויקטים מתקיימים בהצלבות שבין התעשייה, הטכנולוגיה והצרכים האנושיים. פרויקטים רבים מציגים תעוזה מחשבתית, חומרים חדשים, אפליקציות, ממשקים ופריטים יוצאי דופן, הנראים לראשונה במחוזותינו.

יעניין אותך גם

"הוצאתי גופה מהמים": מציל הנער שטבע בשבת מספר

כמה משקיעים בילד שלך: בדוק ברשימה של משרד החינוך

מתוך עבודתו של שיר סיני
מתוך עבודתו של שיר סיני

המחלקה לעיצוב פנים | מחלקה שהיא בית // ראש המחלקה אדריכל ניני ורשבסקי // אוצר התערוכה

הפרויקטים השנה התעסקו בקונפליקטים בחברה הישראלית ומבטאים את תחומי ההתמחות השונים במחלקה, מעיצוב אובייקטים (תכשיטים) ועד להתערבויות במבנים קיימים המשפיעים על חיינו ועל הסביבה. התערוכה עוסקת במנעד רחב של נושאים : עולמם הפנימי של הסטודנטים, סוגיות גלובאליות, פוליטיות ואחרות. התכנים ודרכי הביטוי העיצוביים השונים מאפשרים הצצה לפלורליזם מחשבתי ותוכני של הסטודנטים המחלקה.
שלושת הפרויקטים המצטיינים נוגעים בנושאים רלוונטיים וטעונים בחברה הישראלית -שילוב של מגורים ומלאכה, בניין מגורים קהילתי ותכשיטים מחומרים באתרי בנייה.

אורן פרל // בניין מגורים שיתופי

אורן פרל - בניין מגורים שיתופי בשכונת שפירא בתל אביב
אורן פרל – בניין מגורים שיתופי בשכונת שפירא בתל אביב

עיצוב בניין מגורים שיתופי ב'שכונת שפירא' בת"א, המציע צורת חיים אלטרנטיבית וחיי שיתוף ברוח הזמן. המבנה מאפשר גמישות והשתנות של גודל הדירות הפרטיות.

ליטל קרפל קפלן // שילוב בתי מלאכה לשימור ומגורים

ליטל קרפל - שילוב בתי מלאכה לשימור ומגורים
ליטל קרפל – שילוב בתי מלאכה לשימור ומגורים

"מעטה המלאכה" היא שכונה המאפשרת סינרגיה על ידיי שימור בתי מלאכה ותיקים ומשלבת אותם כחלק אינטגרלי משגרת החיים המודרניים. השכונה מכילה בנייני מגורים, אזורי בילוי, וגלריות אומנות.

בר קזדן // תכשיטים מאתרי בנייה

בר קזדן - תכשיטים מאתרי בנייה
בר קזדן – תכשיטים מאתרי בנייה

קולקציית תכשיטי בניין המבוססת על חלקי בניין המנותקים משימושם היומיומי. הקולקציה בוחנת מעבר מהתפקוד השולי של האלמנטים, למרכז הבמה תוך קבלת משמעות חדשה בעולם.

עיצוב תעשייתי // ראש המחלקה לוקה אור // אוצר התערוכה איילון ערמון

התערוכה השנתית של המחלקה לעיצוב תעשייתי היא תצוגת תכלית מרשימה של עיצוב ורעיונות בה מציגים יותר משישים בוגרים את פרויקט הגמר שלהם המסכם שנה של חקירה ופיתוח.

הפרויקטים מתקיימים בהצלבות שבין התעשייה, הטכנולוגיה והצרכים האנושיים – משאלות על קראפט ועל טכנולוגיות חדשות וההשפעה שלהן על חיינו, דרך עיסוק גובר בחוויות שימוש חדשות ומערכות יחסים נכונות יותר עם מוצרים, מבלי לזנוח את תפקידו של עיצוב המוצר כמתווך ומייעל עבור אוכלוסיות ספציפיות: מבוגרים, ילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד.

זרחי ערן // גן ללא אדמה // מצטיין דקאן

ערן זרחי - גידול צמחייה בחומר ייחודי
ערן זרחי – גידול צמחייה בחומר ייחודי

הפרויקט מתבסס על מחקר חומרי הבודק הולכת מים דרך חומר במטרה ליצור פלטפורמה חדשה לגידול צמחים. תוצרי המחקר הם סדרה של מוצרי קרמיקה המאפשרים אופן גודל ייחודי ושונה מהמקובל- פנים העציץ מכיל את המים ואילו הצמח גדל מבחוץ לעציץ, על הדפנות החיצוניות של הכלי. לתמונות לחצו כאן

פיטרסה פרח // קראפט בעולם מיידי

פיטרסה פרח - קראפט בעולם מיידי
פיטרסה פרח – קראפט בעולם מיידי

דיאלוג בין 2 תרבויות טכנולוגיות: אומנות/קראפט וייצוג דיגיטלי, באמצעות מקרה בוחן של קליעת נצרים עם הדפסת תלת מימד המיוצגים בסדרת גופי תאורה. הסבר על תהליך העיצוב: גופי התאורה נוצרו על ידי שימוש בתוכנות תלת מימד בהם עיצבתי תחילה את הנצרים ואת הפלסטיק. בתוכנה החסרתי את הסיבים מתוך הפלסטיק וכך נוצרו בו חללים. לאחר מכן, חלקי הפלסטיק הודפסו במדפסת תלת מימד והנצרים הושחלו באותם חללים.

מאיר נדב // מנורת שולחן רובוטית

מאיר נדב - מנורת שולחן רובוטית
מאיר נדב – מנורת שולחן רובוטית

התאמה של מנורת השולחן המשרדית לסביבת המשרד כיום. המנורה מצוידת במנועים זעירים הממוקמים בצירי הזרועות המאפשרים שליטה מלאה ואינטואיטיבית במיקום האור, הגוון והעוצמה. ראש המנורה כולל בתוכו מקרן המסתנכרן למחשב ומקרין על גבי השולחן. באמצעות אלמנטים של הקרנה ושליטה הופכת המנורה לכלי עזר אינטראקטיבי המסייע בביצוע משימות משרד המגוונות.

עיצוב תקשורת חזותית // ראש המחלקה פרופ' תמיר שפר // אוצר התערוכה גולן גפני

המחלקה לתקשורת חזותית, מהמובילות בארץ, משלבת לימודי עיצוב עם השינויים הטכנולוגים המהפכניים שמתגבשים ומשתנים כמעט מדי יום. מציאות זו מכתיבה תכנית לימודים דינאמית המשלבת יכולות טכנולוגיות ומגוון פלטפורמות משתנות לתוך העולם הקלאסי של לימודי עיצוב. בשנים האחרונות האבולוציה הטכנולוגית משפיעה לא רק על עולם העיצוב אלא גם על צרכי החברה הגלובלית, המשתנים בקצב מסחרר. בין העבודות הרבות השנה בולט הנושא של העצמה חברתית ונשית.

במציאות העכשווית, הערכים החברתיים משתנים תמידית, דבר הדורש מקהילת המעצבים להיות ערים לשינוי, להוביל ולהתאים את אופי העבודות והרעיונות הן ברמה הטכנולוגית, הן ברמה הפיזית והן ברמה החברתית. בכך טמונה היכולת של כל מעצב לשפר את איכות החיים במציאות בה אנו פועלים, מציאות שבעבר הייתה בחזקת עתיד דמיוני ובלתי מושג.

דן לוין // המייסדים // סרט דוקו קצר

דן לוין - המייסדים
דן לוין – המייסדים

סרט דוקו-אקשן קצר העוקב אחר חבורת "גיבורי על" בני 90+ הדואגים לעתיד קיבוץ לביא שאותו ייסדו בשנת 1949. במהלך הסרט נכיר ביכולותיו של כל אחד מששת הדמויות ובצביון שהם מקווים להעניק לחברי הקיבוץ הצעירים. לקישור לפתיח לחצו כאן .

שיר סיני // Hell of fame // אתר ומיצב וידיאו

שיר סיני Hell of fame אתר ומיצב וידיאו
שיר סיני Hell of fame אתר ומיצב וידיאו

הפרויקט הוא מיצב אינטראקטיבי של לוקרים, המאפשר הצצה לעולם של חמישה רוצחי ירי המוני בארה"ב וחושף מניע משותף לכולם – רצון להתפרסם. המיצב כולל קיר של לוקרים, מתוכו רק חמישה פתוחים. כל אחד מחמשת הלוקרים הפתוחים, מעוצב לפי עולם התוכן של כל רוצח ומספק מידע אודות הכמיהה שלו לתהילה. ברגע שפותחים את אחד הלוקרים, מתחיל להתנגן סרטון וידאו ארט, המשלב דימויים מעולמו של הרוצח יחד עם סאונד ייחודי של משפטים שאמר. מלבד פריטים שנאספו, המאפיינים כל רוצח, ומוצגים בלוקרים, נמצאים שני לחצנים – אחורה וקדימה. מטרתם של הלחצנים היא לנווט בין שאר המסכים בלוקר ולהיחשף לסיפור המלא. מיצב הלוקרים, מספק חוויה אינטימית לצופה ומפגיש אותו עם סיפור הרוצחים תוך כדי חשיפת המניע שמאחד ביניהם – הרצון להתפרסם.

גבריאלה חייפץ // מחזור // פאנזין

גבריאלה חייפץ מחזור פאנזין
גבריאלה חייפץ מחזור פאנזין

סדרת פנזינים אשר דנים בנושא המחזור הנשי, במטרה לשבור את הטאבו החברתי סביב המחזור. הפנזינים מתייחסים למחזור החודשי משלוש נקודות מבט: אישית, חברתית והיסטורית. לסרטון לחצו כאן

רעות דביר // גילוי נאות – 100 השקרים הגדולים בהיסטוריה // ספר מודפס ומקוון

מאחורי הסיפורים שמספרים לנו ספרי ההיסטוריה מסתתרים לא פעם סיפורים אחרים סיפורים שהוסתרו , עוותו או נעלמו אמיתות שלא נוחות להיאמר ספר זה חושף את האמת מאחורי "מיטב" השקרים ההיסטוריים. קישור לסרטון e-book

הירוק של ערן זרחי
הירוק של ערן זרחי

תערוכת בוגרים HIT מכון טכנולוגי חולון

המחלקות המציגות: עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים, עיצוב תקשורת חזותית.

כתובת: גולומב 52 חולון

אירוע הפתיחה הערב החל מ-19:30 עד 23:00. התערוכה פתוחה למבקרים עד יום רביעי, 1 באוגוסט, על פי הפירוט הבא: ימים א,ב,ד,ה 16:00-22:00, ימי ג' 10:00-22:00, ימי ו' 10:00-13:00, יום א' 22/7 סגור (ט' באב)

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אטליז משה