יום חמישי , מאי 28 2020
ראשי / זהירות נחשים בגינה: נערה הוכשה בשכונת ח-300

זהירות נחשים בגינה: נערה הוכשה בשכונת ח-300

תלמידות תיכון שחזרו ממסיבה עברו בדרכן הביתה ליד גינה כשלפתע אחת מהן ננשכה ברגלה. חברתה, שלכדה את הנכש להכנת נסיוב, מספרת על רגעי האימה

זהירות נחשים בגינה, צילום אילוסטרציה
זהירות נחשים בגינה, צילום אילוסטרציה

ביום רביעי לפנות בוקר הגיעה למיון בית החולים אסף הרופא צעירה בת שבעה עשרה, תלמידת תיכון מחולון ששהתה עם חברותיה במסיבה שהתקיימה בדירה של אחד מחבריה לכיתה.

בשלב מאוחר של הלילה יצאה עם בת כיתתה שליוותה אותה חזרה הביתה. השתיים עברו בגינה ציבורית וישבו על ספסל לדבר. לאחר מכן המשיכו לכיוון הבית שלה, כאשר הנערה חצתה גינה. יש לציין כי הנערה לבשה חצאית קצרה ונעלה כפכפים, דבר שחשף את קרסוליה לנחש. הנערה זעקה כאשר נחש מזן לא ידוע הכיש אותה ברגלה השמאלית. הנחש נלכד על ידי חברתה שחבטה בו עם לבנה ואספה אותו על מנת שהרופאים יוכלו להכין נסיוב, במידה האפשר.

יעניין אותך גם

תוכנית בוזגלו: נהפוך את חולון לבירת הסייבר

רב העיר נגד רחצת נשים בים: "פוגעות קשות בצניעות ובדת"

אישפוז באסף הרופא, צילום אילוסטרציה
מאושפזת באסף הרופא, צילום אילוסטרציה

חשוב לפנות מצבורי פסולת

לאחר המקרה הנערה שננשכה נשלחה לבית החולים. חברתה ר' מספרת: "ניסיתי להרגיע אותה כדי שלא תיכנס לפאניקה. יש לי קרוב משפחה שהוכש והסבירו לנו שאם הוא היה נלחץ יותר הוא היה עלול למות מכך".

קרובי המשפחה של הנערה הוזעקו לבית החולים, בו היא עדיין מאושפזת.

מחברת 'טבע הדברות' נמסר כי "לרוב אנחנו נקראים לפנות נחש מגינה פרטית. הנחשים הם לרוב מסוג זעמן שחור וזעמן זיתני. נחשים אלו חשובים מאד מכיוון שהם מפחידים את הצפעים, הנחשים הארסיים המסוכנים. עם זאת, הם יכולים לנשוך (לא להכיש, מכיוון שהכשה מלווה בארס). בכל מקרה אדם שנפגע לא יוכל לומר האם הוא ננשך או הוכש ועל כן יש לטפל במקרה במלוא הרצינות. חשוב להקפיד על פינוי של מצבורי פסולת, ערימות עלים וזרדים, כדאי להסתובב בפארקים עם נעליים גבוהות ומכנסיים ארוכים ולא להסתובב בין שיחים".

מה עושים לאחר הכשה של נחש?

במגן דוד אדום מוסרים כי ישנם כללים בסיסיים לטיפול בהכשת נחש: "הרחק את הנפגע והעבר אותו למקום בטוח ,דאג למנוחה מוחלטת של הנפגע ולהרגעתו ,הסר בגדים ותכשיטים מהגפה הפגועה/ האיבר המוכש ,קבע את הגפה הפגועה/ האיבר המוכש לגפה בריאה ,וודא כי אכן מדובר בהכשת נחש, חפש את סימני ההכשה ,נסה לשחזר את תאור המראה של הנחש ביחד עם הנפגע (צבע, סימנים מיוחדים, פסים). כמו כן יש להימנע מהפעולות הבאות: אין לחתוך את מקום ההכשה ,אין למצוץ את הארס ,אין להניח חסם עורקים ,אין לתת לנפגע מזון או שתייה ,אין לרדוף אחרי הנחש".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי