יום רביעי , אוקטובר 28 2020
ראשי / סערת פסטיבל הבירה: "ראש העירייה השתמש בתקציב הציבורי לצרכיו הפוליטיים"

סערת פסטיבל הבירה: "ראש העירייה השתמש בתקציב הציבורי לצרכיו הפוליטיים"

תושבים מגיבים באכזבה לדחיית הופעותיהם של עברי לידר ויובל דיין בעקבות פניית פעילי המשמר החברתי לוועדת הבחירות. חבר המועצה מורן ישראל מעביר ביקורת על התנהלות ראש העירייה

מורן ישראל, צילום: יח"צ

יממה לאחר ההודעה על דחיית ההופעות של יובל דיין ועברי לידר ב-"פסטיבל הבירה", תושבים רבים מביעים את אכזבתם נוכח האירועים שבוטלו. "אני עובדת בתור בייביסיטר כל הקיץ, מרוויחה שכר של עשרים וחמישה שקלים לשעה, כל הופעה 'ממוסדת' בפארקים עולה בין 150-ל250 שקל, כמעט עשר שעות עבודה", מספרת ליטל ויצמן, תלמידת תיכון בת 16 מחולון, "נורא רציתי לראות את עברי לידר. בכל עיר אחרת יש אינספור אירועי חוצות ודווקא אצלנו מבטלים בגלל פוליטיקה של בחירות".

יעניין אותך גם

נוכל הכספומטים: כרטיסי אשראי מזוייפים נתפסו בדירה בבת ים

פשיטה על מחסן בחולון: 3,500 בקבוקי אלכוהול מזוייפים הוחרמו

עברי לידר, צילום: שלומי פינטו
עברי לידר לא יגיע לעיר השבוע, צילום: שלומי פינטו

"בכל שנת בחירות מתרחשת תופעה תמוהה בעיריית חולון"

ההודעה על ביטול ההופעות העלה לרשת אינספור תגובות. חלקן הגדירו את הביטול כניצול 'ציני' של אירועי הקיץ כדי לנסות לפגוע במועמדותו של מוטי ששון לרשות העיר, אחרים ראו את הדברים מזווית אחרת.

ר', אם לארבעה ילדים, מאוכזבת מביטול ההופעה אליה חיכו ילדיה. "כל כך קשה עם הילדים באוגוסט, לפחות היינו שולחים את הגדולים לראות הופעה של יובל דיין. קוראים לעיר הזו 'עיר הילדים', אבל אין שום אירועים משמעותיים לילדים בחופש".

מיכאל בוזגלו, צילום: יח"צ
מיכאל בוזגלו, צילום: יח"צ

גם במערכת הפוליטית התגובות לביטול ההופעה לא איחרו להגיע. מורן ישראל, יו״ר סיעת צעירים המתמודד על ראשות העיר: ״אני שותף לאכזבה של תושבי חולון על ביטול ההופעות של עברי לידר ויובל דיין. לאורך כל הקדנציה פעלתי לקידום הופעות פתוחות לציבור וכל ביטול של אירועי תרבות לרווחת התושבים הוא לא טוב לטעמי. יחד עם זאת, לצערי בכל שנת בחירות מתרחשת תופעה תמוהה בעיריית חולון, כאשר נקבעות הופעות של אומנים ופסטיבלים שלצערנו לא מתקיימים בשגרה בעיר. הפעם ועדת הבחירות בעקבות עתירה של המשמר החברתי בחולון החליטה לשים לזה סוף ולא לאפשר לראש העיר להשתמש בהופעות לטובת תעמולת הבחירות שלו. על ראש העיר לחדול מלהשתמש בבמה הציבורית ובתקציב הציבורי לצרכיו הפוליטיים. כראש עיר בכוונתי לוודא כי הופעות פתוחות לציבור הרחב תהיינה כל שנה ולא רק בשנת בחירות".

מיכאל בוזגלו, מועמד נוסף לרשות העיר, חושב שהסיבה נעוצה דווקא בניהול לא נכון של התקציב. "העירייה הוציאה את כל תקציב הקיץ על ההופעה של עומר אדם וכעת נותרו בלי כסף".

תגובת העירייה תובא כשתתקבל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אטליז משה