יום רביעי , מרץ 3 2021
ראשי / קו המשווה: מה חושבים המתמודדים בנושא ההתחדשות העירונית

קו המשווה: מה חושבים המתמודדים בנושא ההתחדשות העירונית

האם יש להאט או להאיץ את קצב הפינוי בינוי בעיר? האם העיר ערוכה מבחינת תשתיות (בתי ספר, גני ילדים וכדומה) לקליטת תושבים חדשים?

התחדשות עירונית בבת ים, צילום: יח"צ
התחדשות עירונית בבת ים, צילום: יח"צ

מערכת בת ים חולון ניוז מציגה, כשירות לתושבים, סקירה של עמדות המועמדים לראשות העירייה בסוגיות שונות העומדות על סדר היום בעיר.

והפעם: התחדשות עירונית

יוסי בכר, צילום: ירון יצחקוב
יוסי בכר, צילום: ירון יצחקוב

יוסי בכר 

"בת ים היא אחת מ- 5 הערים המובילות בישראל בפרויקטים של התחדשות עירונית. אני מאמין גדול בחשיבותה של ההתחדשות, אשר מחזקת את הבניינים הישנים, משדרגת את הנכסים של האזרחים הוותיקים והיא הפתרון הנכון לפיתוח התשתיות וקליטת תושבים חדשים. בחודש הקרוב אנו נראה לראשונה בעיר פרויקט פינוי בינוי יוצא לדרך ברוטשילד, בו הבניין ייהרס ויבנה במקומו בניין חדש. בנוסף, בימים אלו יש מספר תוכניות שבשלבי היתר ומקווה שבקרוב מאוד יהרסו עוד בניינים ישנים ואת מקומם יתפסו מגדלים חדשים.
לצד ההתחדשות של הנכסים הפרטיים אנחנו מקיימים לראשונה פינוי בינוי של אזור העסקים. מתחם שלם שהופך מאזור תעשיה ישן לאזור עסקי המאופיין בעירוב שימושי וכולל דירות מגורים, לצד מבני ציבור ומתחמי בילוי ופנאי.
בשנים האחרונות השקענו עשרות מיליוני שקלים בשדרוג תשתיות ברחבי העיר ובשינוי פניו של אזור העסקים, ואנו עתידים להמשיך ולפתח את העיר ככל שהפרויקטים יתקדמו.

חשוב לזכור שרבים מבנייני השיכון בישראל וגם אצלנו בבת ים, נבנו עוד בשנות ה-50 וה-60, והם סובלים מבלאי ומצורך דחוף בהתחדשות. במדינה שבה עתודות הקרקע הולכות ואוזלות. עיקרון ההתחדשות העירונית, הציפוף ועיבוי הבניה הקיימת צריכים להיות חלק מרכזי ממדיניות הפיתוח והבניה של עירנו בת ים, ובכך נעלה את ערך הנכסים של התושבים לצד פיתוח התשתיות העירוניות ואפשרות לקליטת תושבים נוספים".

קטי פיאסצקי, צילום: יח"צ
קטי פיאסצקי, צילום: יח"צ

קטי פיאסצקי 

"אני לא חסידה גדולה של בנייה לגובה אבל כדי להמשיך ולפתח את העיר אין לנו ברירה. כל פרויקט כזה צריך להיות חלק מתכנית גדולה יותר שכוללת בתוכה תכנון של תשתיות ומוסדות. לא יעלה על הדעת שבניינים חדשים יקומו ויאוכלסו כל עוד אין חניות, כבישים שיכולים להכיל עוד מכוניות, ריאות ירוקות, גנים, קופות חולים, טיפות חלב, בתי ספר ולמעשה כל מה שבונה חיי קהילה טובים. זאת לא חוכמה לאשר פרוייקטים בקצב רק כדי לסמן וי. מקום מגוריו של אדם לא מסתכם בארבע הקירות שביניהם הוא ישן, המרחב הציבורי הוא חלק משמעותי מכך. עיר היא הרבה יותר ממגדלים ובניינים".

צביקה רובין, צילום: יח"צ
צביקה רובין, צילום: יח"צ

צביקה רובין 

"לדעתי העיר חייבת האצה בפינוי בינוי תוך כדי שדרוג התשתיות ושמירה על איזון בין יכולת השכונה להכיל עוד אלפי תושבים לבין היכולת של העיריה בראשותי לספק להם שירות מצוין וגישה נוחה ליציאה וכניסה מהעיר.
בת ים היא עיר מזדקנת שרוב בנייניה ישנים ואפורים והופכים למסוכנים ולמפגע סביבתי. בניינים חדשים יעניקו לתושבים איכות חיים טובה יותר והגדלת הבית תביא להעלאת מחיר הנכס שיאפשר לתושבי בת ים בחירה אם להישאר בשכונה או לעבור לשכונה אחרת בעיר".

אורי בוסקילה, צילום: יח"צ
אורי בוסקילה, צילום: יח"צ

אורי בוסקילה 

"בת ים זקוקה לדם חדש של משפחות צעירות שיזניקו את העיר קדימה. נכון לעשות זאת באמצעות התחדשות עירונית מדודה ומושכלת הזדמנות דיור לזוגות צעירים במחיר סביר ובה בעת תשמור על רמת שירותים ותשתיות נאותה לכלל התושבים. התחדשות עירונית תוך שדרוג תשתיות".

צביקה ברוט, צילום: יח"צ
צביקה ברוט, צילום: יח"צ

צביקה ברוט 

אני תומך בביצוע תמ״א והתחדשות עירונית, אך המצב כיום הוא שהדבר נעשה ללא תכנון אמיתי ומבלי להכין תשתיות מתאימות. העיר שלנו צפופה מאד והעיריה ממשיכה לאשר לקבלנים עוד ועוד בניה למגורים, מבלי לבצע התאמות בנושאי חניה, עומסי תנועה או ניקוז.

לאחר שאבחר לתפקיד ראש העיר אני מתכוון לא לאשר מכירת קרקעות עירוניות למגורים, עד שיבוצעו הכנות מתאימות מבחינת תשתית.
פרויקטים כמו התמ״א כן יימשכו, אבל יבוצעו תחת כהונתי בצורה מתוכנת ועם מחשבה עמוקה כלפי דיירי האזור ותושבי העיר.רק לאחר שהעירייה תסיים להכין תשתיות חדשות כמו למשל כבישי רוחב שימנעו עומסי תנועה (כפי שיש באיזור התעשייה מדי יום שישי), תמצא פתרונות לבעיות החניה ולבעיות הניקוז, אפשר יהיה לחדש גם את הבניה החדשה למגורים על קרקעות עירוניות".

עמדתו של ירון לוי תובא כשתתקבל, אלי יריב סירב להגיב.

הקול שלך: מי מבין המועמדים יטפל בצורה הטובה ביותר בנושא ההתחדשות העירונית ביום שאחרי הבחירות?

ניתן להצביע פעם אחת בלבד

על פי הנחיות ועדת הבחירות המרכזית – המשאל האינטרנטי ביוזמת אתר בת ים חולון ניוז, הוא אינו מדגם מייצג ולא נעשה על ידי חברת סקרים. המשאל לא התבסס על שיטות סטטיסטיות מוכרות אלא הצבעה אינטרנטית. ולא ניתן להסיק ממנו מסקנות לגבי דפוסי הצבעה או עמדות של הציבור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2021